2022 Yılı “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı”2022 Yılı Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, faaliyetlerini sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ‘Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ başlattı. Program kapsamında toplam 5 milyon TL tutarında mali destek verilecek.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, bu Programla TR61 Düzey 2 Bölgesinde girişimcilik ekosisteminde işbirliğini artırmayı, tematik uzmanlaşmayı geliştirmeyi ve girişimlerin hızlı büyümesi amacıyla finansmana kolay erişimi sağlayan mekanizmaların hayata geçirilmesini hedefliyor.

SON BAŞVURU TARİHİ: 22 TEMMUZ 2022

Toplamda 5.000.000 TL bütçesi bulunan programa son başvuru tarihi 22 Temmuz 2022 olarak belirlendi. Programda asgari destek tutarı 200 bin TL, azami tutar ise 1,5 milyon TL olacak.

Bu mali destek programının öncelikleri şunlardır:

·         Öncelik 1: Yabancı girişimcilerin bölgeye çekilmesi

·         Öncelik 2: Yenilikçi ürün ve tematik arayüz sayısını artırmak

·         Öncelik 3: Tematik alanlarda girişimcilik hızlandırma programları geliştirilmesi

·         Öncelik 4: Girişim finansmanını destekleyen mekanizmaların geliştirilmesi

Mali destek programına başvuracak kurum/kuruluşlar yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecek.

Programa proje başvurusu yapmak isteyen potansiyel başvuru sahipleri için programın tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberi Ajansın resmî internet sitesi www.baka.ka.gov.tr üzerinden yayımlandı.

Potansiyel Başvuru Sahipleri; proje başvurularını bu internet sayfasından erişilebilecek. Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 22 Temmuz 2022 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecek.

Bilgilendirme/Eğitim Toplantısı Duyuru

Program kapsamında çevrimiçi ortamda bilgilendirme ve eğitim toplantıları gerçekleştirilecek olup toplantılara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır. Toplantılara katılım ücretsizdir.

Toplantı Adı

Toplantı Tarihi

Toplantı Saati

Kayıt Linki

 

GEG Bilgilendirme Toplantısı

01 Haziran 2022 Çarşamba

14.30

 https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZIlf-qorj0tGtEhxb6b7dP4oysQdG6EWykm

 

GEG Eğitim Toplantısı

08 Haziran 2022 Çarşamba

14.30

 https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZMud--trjIvH9RflmqHoO8j3n4JeYMNJR9h2022-05-30

YALVAÇ BELEDİYESİ