Yalvaç Komediye Doyacak

Yalvaç Komediye Doyacak

Senem Ajans organizasyonunda, İstanbul Gösteri ve Sanat Merkezi ile Yalvaç Belediyesi iş birliği içerisinde 6 Eylül 2016 Salı günü Kültür Merkezinde Konferans Salonunda “Bize Bir Damat Lazım” adlı oyun tek perde olarak sahnelenecek.

Elde edilecek gelirin belirli bir kısmının şehit ailelerine ve gazilere destek olmak amaçlı bağışlanacağı projenin amacıyla ilgili bir açıklama yapan Senem Ajans Organizasyon sahibi Tolga Senem şunları söyledi, “ İstanbul Gösteri ve Sanat Merkezi tiyatro topluluğu olarak ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar ve akabinde darbe girişimi ile kanlı bir eyleme dönüşen bu ihanet olayına karşı canını hiçe sayarak karşı koyan halkımıza minnettarız.15 Temmuz 2016 tarihinde hayatını kaybeden şehitlerimiz ve gazilerimizin ailelerine biz bir sanat kurumu olarak destek olmak istemekteyiz. Kendi alanımız olan tiyatro ve sahne sanatları ile bunu yapmayı görev kabul ediyoruz. Antalya merkezde başlayarak, Isparta Alanya, Korkuteli ilçelerimizde gösterime sunacağımız, daha sonrasında ise diğer illerimizde devam edecek olan turne kapsamındaki oyunumuzun gelirinin belli bir kısmını şehit ve gazilerimize aktaracağız. Böylece üzerimize düşen görevi yerine getirmenin haklı gururunu yaşayacağız. Yalvaç ilçemizde bizlere desteğini esirgemeyen esnafımız, misafirlerimiz ve belediyemiz sayesinde sanatımızı icra etmek aynı zamanda şehitlerimizin aileleri ile gazilerimize ulaşmak, onlara elimizden gelenin daha iyisini ve bunu bir sanat kurumu kimliğiyle yapmak biz İ.G.S.M. tiyatro topluluğu oyuncularına onur verecektir” dedi.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’de Yalvaçlıları hem böylesi bir yardım amaçlı bir organizasyona destek olmaya hem de güzel  bir sanat etkinliğine katılmaya davet etti.

Elde edilecek gelirin belirli bir kısmının 15 Temmuz şehit ailelerine ve gazilerine destek olmak amaçlı bağışlanacağı oyunun biletlerini İsteyen vatandaşlarımız Anlatan Meydanda kurulacak bilet satış masasından yada salon girişinden temin edebilirler.

Görseller0000-00-00

YALVAÇ BELEDİYESİ