BAKA'dan İmalat Sanayi Destek Programı ve Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı (Faizsiz Kredi Destekleri)T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda, faaliyetlerini sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ‘İmalat Sanayi Destek Programı (Mikro ve Küçük İşletmeler)’ ve ‘Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı’nı başlattı. Programlar kapsamında toplam 60 milyon TL tutarında Faizsiz Kredi Desteği verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ: 20 Ocak 2023

İmalat Sanayi Destek Programı(Mikro ve Küçük İşletmeler)

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, bu programla TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde yer alan imalat sanayi işletmelerinin rekabet edebilirliği ile yenilikçilik potansiyelinin sürdürülebilir bir şekilde güçlendirilmesini hedefliyor.

Toplamda 50.000.000 TL bütçesi bulunan programa son başvuru tarihi 20 Ocak 2023 olarak belirlendi. Programda asgari destek tutarı 200 bin TL, azami tutar ise 3 milyon TL olacak.

Bu faizsiz kredi desteği programının öncelikleri şunlardır:

Öncelik 1:       İşletmelerin imalat, tasarım, test, pazarlama kapasite ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak,

Öncelik 2:       İşletmelerin ihracat ve ithal ikame üretim kapasite ve yeteneklerini artırmak

Faizsiz Kredi Desteği ’ne başvuracak mikro ve küçük işletme sınıfındaki KOBİ’lerin proje teklifleri yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecek.

Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, bu programla TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde kıyı şeridine sıkışmış olan turizm faaliyetlerinin tüm bölgeye yaygınlaştırılması, kıyı şeridinde yer alan turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve çevreye duyarlı turizm modelinin bölgede yayılmasını hedefliyor.

Toplamda 10.000.000 TL bütçesi bulunan programa son başvuru tarihi 20 Ocak 2023 olarak belirlendi. Programda asgari destek tutarı 200 bin TL, azami tutar ise 3 milyon TL olacak.

Bu faizsiz kredi desteği programının öncelikleri şunlardır:

Öncelik 1:       Bölgede ekoturizm yatırımlarını ve faaliyetlerini yaygınlaştırmak,

Öncelik 2:       Spor turizmine yönelik yatırımları çeşitlendirmek,

Öncelik 3:   Turistik faaliyetlerden kaynaklanan atıkların yönetimine yönelik yatırımları artırmak.

Faizsiz Kredi Desteği ’ne başvuracak KOBİ’lerin proje teklifleri (Turizm işletme belgesine göre 4 yıldız ve üzeri sınıftaki oteller ile tatil köyleri uygun başvuru sahibi değildir) yukarıda verilen önceliklere göre değerlendirilecek.

Potansiyel Başvuru Sahipleri; proje başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 20 Ocak 2023 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecek.


Detaylı Bilgi İçin https://baka.ka.gov.tr/duyuru/imalat-sanayi-destek-programi-ve-ekoturizmin-gelistirilmesi-destek-programi-faizsiz-kredi-destekleri/898 adresini ziyaret edebilirsiniz.2022-11-16

YALVAÇ BELEDİYESİ