Anasayfa  
Belediye  
Başkan  
Faaliyetler  
Projeler  
Kent Ajandası  
Etkinlikler  
Linkler  
Ulaşım  
Son Çalışmalar  
Yalvaç Hakkında  
POPUP
    Ana Sayfa > Haberler > Belediyeden Çocuklara Oyun Parkları  
 
Belediyeden Çocuklara Oyun Parkları

Yalvaç Belediyesi her mahallede bir parkı çocuklara oyun alanı olarak düzenliyor. Bu parklarda geleneksel çocuk oyunları panolarla ayrı ayrı tanıtılıp, yeni neslin de bilgisayarların başından kalkıp eski eğlenceli çocuk oyunlarını öğrenmesi hedefleniyor.
 

 

Yalvaç Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, çocuklara özel park düzenlemesi çalışmalarına başladı. Mart ayı Belediye Meclisine getirilen ve oy birliği ile alınan karara göre kent merkezinde bulunan okulların yakınlarındaki parklar oyun alanlarına dönüştürülüp okullara tahsis edilecek.
 
“Okullarda Hayat Olsun Projesi” ismi verilen kampanya kapsamında  ilk olarak Fatih Mahallesi Borsa Okulu arkasında bulunan park alanı düzenlendi. Burada alan zemini asfalt kaplanarak basketbol  ve  voleybol sahası inşa edildi.  Park içinde yöresel oyunların oynanabilmesi için de bölgeler ayrılıp, sek sek, çelik çomak, yakantop ve benzeri pek çok oyunun oynanış şeklini gösterir panolar yerleştirildi. Söz konusu panolarda da çocukları bilinçlendirmek için Yalvaç Belediyesi logosunun yanında  “1 Günde 5 Bin Yıl” tanıtım logosu ve üyesi olunan “Cittaslow/Sakin Şehir” logoları yerleştirildi.

Yalvaç Belediye Başkanı Tekin Bayram, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza yönelik projelere büyük önem verdiklerini belirterek, özellikle köklerine bağlı, atalarının bıraktığı mirasa sahip çıkarak geleceğe daha donanımlı yürüyen nesiller yetiştirmenin önemli olduğunu, onlara yönelik çalışmaları da bu yönde programladıklarını ifade etti.

<< GERİ
 

Haber Yazarı - Kaynağı: Yalvaç Belediyesi - 21 Mart 2013 Perşembe
 

 
  Yalvaç Belediyesi 2005 © Her hakkı Saklıdır. İzinsiz Alıntı yapılması yasaktır.  
web tasarim ankara
Web Tasarim
 
a